Wynajem długoterminowy dla firm

Wynajem długoterminowy dla firm – czy to się opłaca?

Klienci biznesowi często zastanawiają się, czy warto zdecydować się na zakup, leasing czy najem pojazdu. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. W tym artykule przyjrzymy się coraz chętniej wybieranej opcji – sprawdzimy, na czym polega wynajem długoterminowy dla firm i przeanalizujemy, czy to się opłaca!

Na czym polega długoterminowy wynajem samochodu?

Zakup auta za gotówkę, kredyt czy leasing, to nie jedyne formy finansowania, pozwalające na użytkowania nowego, luksusowego samochodu. Jednym z popularniejszych w ostatnim czasie rozwiązań jest wynajem długoterminowy. Na czym polega? W takiej sytuacji Klient nie musi dysponować gotówką na start – nie ma tutaj wkładu własnego ani wielu formalności. Zamiast tego zawierana jest umowa, w ramach której wypożyczalnia samochodów udostępnia Klientom auta ze swojej floty na określony czas i za ustaloną kwotę.

Wynajem długoterminowy samochodu można zdefiniować więc jako formę dzierżawy auta, która pozwala Klientom na korzystanie z wybranego samochodu danej marki przez określony czas w zamian za określoną miesięczną opłatę. Okres trwania wynajmu jest bardzo zróżnicowany i zwykle trwa od roku do 3 lat, ale są też firmy mające bardziej elastyczne zasady. Podstawą udostępnienia auta jest umowa zawarta między stronami. To właśnie z niej wynikają czas trwania umowy, wysokość raty za użytkowanie auta, szacowany przebieg pojazdu i limit kilometrów czy dodatkowe warunki. Nierzadko wśród opcji pojawiają się np. możliwość wykupu auta po zakończeniu umowy, serwis mechaniczny samochodu czy pakiety ubezpieczenia.

Czy wynajem długoterminowy aut to korzystna forma finansowania?

Rynek długoterminowego wynajmu aut ciągle się rozrasta. Zgodnie z szacunkami Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, każdego roku po polskich drogach jeździ średnio około 12 do 14% więcej samochodów służbowych, które są finansowane w ten sposób. Nie bez powodu! Okazuje się bowiem, że oferty firm, które oddają swoją flotę w najem długoterminowy, są naprawdę atrakcyjne z punktu widzenia Klientów. Jest to bowiem forma outsourcingu, gdzie większość zadań i kosztów pozostaje przy firmie, oszczędzając czas Klienta i większość obowiązków związanych z eksploatacją pojazdu.

Wynajem długoterminowy samochodów to szereg korzyści dla firm. Rozwiązanie to pozwala przedsiębiorcom i firmom skupić się na rozwoju biznesu, eliminując generowanie kosztów wynikających z leasingu czy kredytu. Innych zalet jest też całkiem sporo! Przede wszystkim warto zacząć od tego, że są to stałe koszty, określone w formie miesięcznych rat, niezmiennych przez cały okres najmu. Ponadto atutami są brak wpłaty własnej, brak konieczności kupna auta po zakończeniu umowy czy korzyści podatkowe w postaci wliczania całej raty miesięcznej do kosztów uzyskania przychodu.

Ale czy zawsze wynajem długoterminowy się opłaca? Tutaj warto mieć na uwadze minusy takiego rozwiązania, do których zaliczamy m.in. limity kilometrów, jakie obejmuje abonament czy też po prostu umowę. Jeśli w trakcie jej trwania okaże się, że Klient ma inne potrzeby co do pojazdu, musi liczyć się z karami zapisanymi w umowie najmu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając wypożyczalnię?

Jeśli dylemat pt. „wynajem długoterminowy czy leasing” masz już za sobą, a zalety wynajmu Cię przekonały, warto wybrać dobrą firmę wynajmującą. Na polskim rynku działa wiele wypożyczalni oferujących wynajem długoterminowy samochodów dla firm. Przed podjęciem decyzji, na usługi której z nich się zdecydujesz, warto dobrze sprawdzić ofertę. Kluczowe jest to, czy w ofercie dostępne są auta, które Cię interesują, a także jakie są warunki najmu i stawki. To, jaka będzie miesięczna rata zależy m.in. od wartości auta, okresu najmu, limitu kilometrów i wielu innych czynników. Przed podpisaniem umowy należy się z nią skrupulatnie zapoznać, a w razie jakichkolwiek wątpliwości zapytać doradcę! Polecamy także sprawdzić opinie dotyczące firm oferujących wynajem długoterminowy, skorzystać z rekomendacji i zapoznać się z recenzjami Klientów!

Podobał Ci się artykuł? Zostaw nam ocenę!
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

© 2021 ABrent.pl - wypożyczalnia samochodów. Hosting i rejestracja domen - MHW.pl