Wynajem samochodu luksusowego na wyjazd służbowy

Wynajem samochodu luksusowego na wyjazd służbowy

Przedsiębiorcy, dyrektorzy, managerowie i pracownicy różnego szczebla nierzadko do wypełniania swoich obowiązków zawodowych potrzebują auta służbowego. Nie zawsze jednak zakup pojazdu czy wzięcie go w leasing jest opłacalne – szczególnie, gdy tak naprawdę samochód potrzebny jest okazjonalnie, np. do podróży służbowych czy obsługi eventów. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest wynajem samochodu luksusowego na wyjazd służbowy. Jak to działa? Ile kosztuje? Kiedy dokonać rezerwacji? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz poniżej!

Wynajem samochodu na delegację – dlaczego warto?

Oferty wypożyczalni samochodów bardzo często skierowane są do przedsiębiorców i firm, które w różnych okresach swojej działalności mają wzmożone potrzeby co do floty. Wynajem aut cieszy się szczególną popularnością, gdy przychodzi czas podróży służbowych. Niezależnie od tego, czy mowa o szkoleniu pracowników czy o spotkaniu dyrekcji z kontrahentami, sprawne, bezpieczne i nowoczesne auto jest niezbędne. Gwarantuje bowiem komfortową podróż i brak trosk o ewentualne awarie pojazdu w trasie. Posiadanie samochodu do własnej dyspozycji znacznie ułatwia poruszanie się pomiędzy hotelem a poszczególnymi celami delegacji i załatwianie wszelkich spraw biznesowych czy organizacyjnych. Skorzystanie z oferty wypożyczalni aut daje większą mobilność, ogranicza konieczność korzystania z taksówki, zwiększa elastyczność i pozwala lepiej dysponować czasem w trakcie podróży.

Jak wybrać odpowiednią wypożyczalnię?

Przede wszystkim warto zapoznać się z ofertą wypożyczalni samochodów luksusowych. Kluczowe jest, aby dysponowała ona flotą dostosowaną do potrzeb. Niektóre wypożyczalnie posiadają opcję wynajmu samochodów dostawczych, busów czy osobówek, inne wyłącznie auta klasy premium. Zależy Ci na drugiej opcji, ale nie wiesz, na co się zdecydować? Sprawdź zatem, czy wśród opcji są sprawdzone auta renomowanych marek – np. BMW, Audi, Mercedes czy Porsche albo zdaj się na wskazówki doradcy z firmy oferującej wynajem aut luksusowych. Pamiętaj jednak, że licząc na tani wynajem aut, musisz mieć na uwadze, że samochody sportowe i te klasy premium są droższe od samochodów ze średniej półki.

Kolejnym ważnym aspektem są kwestie formalne – przed wypożyczeniem auta sprawdź, czy obowiązuje kaucja i w jakiej wysokości, czy jest limit kilometrów i ile wynosi, a także gdzie można odebrać i zdać pojazd. Najlepsza wypożyczalnia samochodów zapewnia podstawienie auta i jego odbiór z miejsc ustalonych wspólnie z Klientem – np. lotniska, dworca czy centrum miasta. Istotne jest także to, na jakie okres możliwy jest najem pojazdu – niektóre firmy oferują wyłącznie wynajem krótkoterminowe, z kolei inne mogą również wypożyczyć samochód długoterminowo, co jest świetną alternatywą dla leasingu, abonamentu czy po prostu zakupu auta. Decydując się na auto z wypożyczalni do celów służbowych, polecamy także sprawdzić opinie na temat firmy. Im więcej pochlebnych i mniej negatywnych, tym lepiej.

Wynajem samochodu luksusowego na wyjazd służbowy – o czym pamiętać?

  • Koszty wynajmu samochodu na czas podróży służbowej mogą być w całości uwzględniane w firmowym rozliczeniu podatkowym. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń związanych z wysokością opłaty za wynajem, więc z powodzeniem można decydować się na luksusowe samochody.
  • Na firmę można brać także faktury związane z tankowaniem pojazdu, parkowaniem czy jazdą płatnymi drogami. Nie należy jednak zapominać o konieczności dokumentowania tych kosztów.
  • Mając szeroki wybór aut do dyspozycji, polecamy pamiętać o tym, że auto powinno być przede wszystkim wygodne. Jeśli jest to długoterminowy wynajem na daleką podróż, np. za granicę, konieczne jest dysponowanie odpowiednią przestrzenią w bagażniku.
  • Jeśli do miejsca delegacji udajesz się samolotem czy pociągiem, warto zdecydować na wynajem pojazdu na miejscu. W dużych miastach nie brakuje wypożyczalnio samochodów sportowych i luksusowych, z kolei renomowane firmy mogą też dostarczyć auto do mniejszych miejscowości albo podstawić je na lotnisko.
  • Ważna jest rezerwacja – dokonując jej z wyprzedzeniem, można mieć pewność, że wybrane luksusowe auto będzie w danym terminie dostępne i do Twojej dyspozycji.

 

Podobał Ci się artykuł? Zostaw nam ocenę!
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

© 2021 ABrent.pl - wypożyczalnia samochodów. Hosting i rejestracja domen - MHW.pl